Life Is On jest kontynuacją działań spółki, polegających na tworzeniu rozwiązań i usług w oparciu o Internet rzeczy (technologia Operational Intelligence). Schneider skoncentruje się na zarządzaniu energią oraz na automatyzacji procesów przemysłowych. 

Spółka poinformowała, że inwestuje w innowacje, umożliwiające wzajemną komunikację między produktami firmy i systemami w ramach Internetu rzeczy. Rozwiązania Schneidera znajdują zastosowanie w takich branżach i sektorach jak budownictwo mieszkaniowe, centra danych, sieci informatyczne, energetyka i infrastruktura oraz przemysł.

Według Schneidera technologie IoT mają fundamentalne znaczenie w takich segmentach rynku jak gospodarka wodna, przemysł gazowniczy i naftowy, centra przetwarzania danych, górnictwo, usługi komunalne, służba zdrowia, przemysł spożywczy i inteligentne miasta.

Przedstawiciele Schneider Electric weszli do komitetu zarządzającego Industrial Internet Consortium (IIC), która ma wspierać wdrażanie systemów IoT. Do organizacji należą takie firmy jak AT&T, Cisco, General Electric, IBM i Intel. Pracują nad rekomendacjami dotyczącymi specyfikacji dla przemysłu, które przyspieszą proces wdrażania rozwiązań Internetu rzeczy w tej branży.
 
Schneider Electric rozpoczął współpracę z konsorcjum badawczym Hong Kong University of Science and Technology oraz MIT (Massachusetts Institute of Technology), która ma na celu rozwój i wdrażanie rozwiązań opartych na IoT.