Karolina Jarocka została Engineering Lead w NFQ Technologies. Będzie odpowiedzialna za zarządzenie rozwojem firmy w Polsce, w tym za nadzorowanie pracy lokalnego zespołu.

NFQ Technologies to litewski software house, obecny na międzynarodowych rynkach. Firma powstała w 2002 r. W 2021 r. otworzyła swój polski oddział w Krakowie.

Karolina Jarocka dołączyła do NFQ z GFT Group, gdzie również odpowiadała za zbudowanie od podstaw krakowskiego oddziału firmy. Wcześniej zajmowała stanowiska menadżerskie m.in. w GlobalLogic Poland i Luxoft. Prowadzi również autorski projekt szkoleniowo-konsultingowy TwojeDrzwidoIT.pl.

Polski oddział pomaga w realizacji projektów dla obecnych klientów NFQ. Firma chce zatrudnić do swojego krakowskiego biura ponad 100 doświadczonych specjalistów w ciągu najbliższych kilku lat. W Polsce zamierza również poszukiwać fachowców zainteresowanych współpracą z zespołami firmy za granicą.

Obecnie NFQ Technologies zatrudnia na świecie ponad 800 osób. Specjalizuje się w inżynierii oprogramowania, rozwoju produktów, digitalizacji procesów, analityce biznesowej. Świadczy również usługi UX, UI, CRO i konsultingowe dla takich branż jak e-commerce i handel detaliczny, transport i logistyka oraz turystyka.