Eliza Staniszkis dołączyła do Dynatrace. W polskim oddziale tej amerykańskiej firmy jako Software Development Director pokieruje obszarem Log Monitoring.

Do jej głównych obowiązków będzie należało zarządzanie zespołem odpowiedzialnym za funkcjonalności umożliwiające monitorowanie logów systemowych, w tym pozyskiwanie, przetwarzanie, przeszukiwanie i analizowanie dużej ilości informacji generowanych przez systemy i aplikacje biznesowe. 

Poprzednio Eliza Staniszkis przez 12 lat pełniła różne role związane z technologią i transformacją cyfrową w korporacjach z branży ubezpieczeniowej. Ostatnio była dyrektor departamentu platform danych i integracji systemów w Nationale-Nederlanden. Pracowała również w Aviva i PZU.

Odpowiadała za rozwój i utrzymanie systemów informatycznych oraz za tworzenie i realizację strategii zarządzania danymi w tych podmiotach. Nadzorowała wykonanie projektów biznesowych, regulacyjnych i IT oraz projektowanie systemów informatycznych w obszarze obsługi klienta.

Polski oddział Dynatrace w Gdańsku jest drugim największym ośrodkiem badań  i rozwoju firmy. Zatrudnia w tej chwili ponad 330 specjalistów IT. W ubiegłym roku finansowym działalność R&D firmy wzrosła o 30 proc.

W sumie w Dynatrace pracuje około 3,6 tys. osób na całym świecie, z czego około 1,2 tys.
w dziale R&D.

Dynatrace działa na rynku software intelligence. Jak podaje pomaga organizacjom w tworzeniu rozwiązań cyfrowych z pomocą AI i automatyzacji, w celu monitorowania i optymalizacji wydajności, rozwoju i bezpieczeństwa aplikacji, infrastruktury IT i doświadczeń użytkownika. 

Zrównoważony rozwój Dynatrace pokazuje, jak bardzo potrzebne firmom i organizacjom są monitorowanie i optymalizacja wydajności infrastruktury IT. Aktywne reagowanie na pojawiające się zagrożenia oraz optymalizacja wymagają nie tylko szybkich i niezawodnych systemów, ale również zoptymalizowanych procesów wewnątrz firmy” twierdzi Eliza Staniszkis.