IBM zaprezentował ThinkPad TransNote – urządzenie, które łączący cechy przenośnego komputera i tradycyjnego notatnika. Nowy komputer składa się z dwóch integralnych części – tradycyjnego papierowego notatnika oraz notebooka ThinkPad. Notatnik papierowy umieszczono na notatniku cyfrowym ThinkScribe, który podłączony jest do komputera. Informacje pisane lub rysowane na notatniku papierowym są przechwytywane jako obraz graficzny i zapisywane w pamięci komputera. Ponieważ notatnik cyfrowy posiada własną pamięć może zapamiętać do 50 stron notatek, które zostaną automatycznie przesłane do notebooka po jego włączeniu.
ThinkPad ma procesor Pentium III z technologią SpeedStep, 64 MB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 10 GB. W standardowym wyposażeniu znajduje się też wbudowany modem 56K oraz kartę sieciową Ethernet 10/100 Mb. Notebook ma też gniazdo dla kart Compact Flash oraz dwa gniazda USB. TransNote wyposażony jest w przestawny ekran dotykowy TFT FlipTouch o przekątnej 10,4 cala. Ekran można obrócić o 180 stopni, co umożliwia zaprezentowanie informacji osobie siedzącej po przeciwnej stronie notebooka.
Zainstalowane oprogramowanie InkManager Pro pozwala na organizowanie, dostosowywanie, przeszukiwanie oraz elektroniczne współużytkowanie danych. W skład oprogramowania InkManager Pro wchodzi także specjalna aplikacja do obsługi predefiniowanych formularzy i dokumentów.
IBM ThinkPad TransNote będzie w sprzedaży pod koniec kwietnia br.