Umowa jest związana z nową strategią Nokii, która zamierza zwiększyć obroty w kanale sprzedaży i poszerzyć bazę klientów w sektorze przedsiębiorstw. Chodzi m.in. o takie branże jak transport, energetyka i sektor publiczny. Nokia liczy na wzrost w takich obszarach jak SDN i rynek centrów danych.

Produkty Nokii mają być dostępne dla ok. 5 tys. VAR-ów i resellerów związanych z dystrybutorami z grupy Nuvias. Jej szef, Paul Eccleston, zapowiedział, że Nuvias w zakresie portfolio Nokii zamierza ściślej współpracować z kilkuset kluczowymi partnerami w całym regionie. Nie będzie natomiast ograniczeń co do liczby takich firm w poszczególnych krajach.

Początkowo oferta Zycko skupi się na integracji sprzętu i oprogramowania routingu IP oraz optycznych sieci transportowych, na światłowodowej infrastrukturze LAN dla budynków i kampusów, otwartych standardach oprogramowania do zarządzania DDI i programowalnych sieciach komputerowych.

Dave Parker, wiceprezes sekcji partnerów strategicznych w Nokii, zapowiedział budowę kanału sprzedaży i usług wsparcia, zwłaszcza w biznesie SDN.