Na IV kw. 2021 r. zapowiedziano transakcję, która doprowadzi od oddzielenia VMware od Dell Technologies.
Partnerzy obu firm nie powinni obawiać się dużych zmian. Ścisłe synergie między kanałami sprzedaży, programami partnerskimi i strategiami wejścia na rynek pozostaną nienaruszone – zapewniła amerykańskiego CRN-a Rola Dagher, szefowa globalnego kanału sprzedaży Dell Technologies.

Dell Technologies oddzieli VMware’a, w którym ma 81 proc. udziałów, w ramach transakcji spin-off. Uzyska 9,3 – 9,7 mld dol. specjalnej dywidendy. Jednak po zakończeniu transakcji Michael Dell pozostanie znaczącym udziałowcem VMware’a – będzie miał 41 proc. akcji i pozostanie szefem rady dyrektorów firmy.

CEO VMWare: otwarcie nowych możliwości partnerstwa

Z kolei według CEO Raghu Raghurama usamodzielnienie się VMware’a otwiera nowe możliwości partnerstwa i współpracy ze wszystkimi wiodącymi firmami chmurowymi i wszystkimi firmami infrastrukturalnymi.

Po przejęciu VMware’a przez Dell Technologies w 2016 r. obie firmy mają tysiące partnerów sprzedających wspólne rozwiązania i uczestniczących w programach obejmujących połączoną ofertę.

Jeden z amerykańskich integratorów dla CRN USA potwierdza korzyści ze współpracy Della i VMware’a. Utrzymuje, że partnerzy i klienci „nie chcą żadnych zakłóceń”, bo podobają im się rozwiązania Dell-VMware oraz współpraca w kanale sprzedaży obu firm.

„Wiele naszych przychodów z VMware’a pochodzi od Della. Możemy zarobić dużo pieniędzy na dużych transakcjach Dell-VMware. Dlatego potrzebujemy ich współpracy przynajmniej przez kilka następnych lat” – twierdzi.

W kwietniu w br. zapowiedziano, że Dell i VMware w związku z oddzieleniem zawrą nową umowę handlową, która „zachowa unikalne i zróżnicowane podejście firm do wspólnego opracowywania krytycznych rozwiązań oraz dostosowania działań sprzedażowych i marketingowych”.