Netia złożyła ofertę zakupu 100 proc. akcji Oktawave – poinformował K2 Holding, do którego należy polska spółka chmurowa. Cena nie została ujawniona. Zapowiedziano negocjacje dotyczące transakcji, w tym ustalenia umowy sprzedaży spółki – podano w komunikacie. Netia przeprowadziła już proces due dilligence. Wstępna oferta wpłynęła we wrześniu ub.r., co dotąd trzymano w tajemnicy.

Oktawave dostarcza chmurę dla biznesu (serwery, stotrage, kubernetes, sieciówka i in.), oferując wsparcie w migracji i zarządzaniu środowiskiem IT w oparciu o chmurę Oktawave, AWS, Google’a i Microsoftu. Posiada trzy centra danych Tier 3 w Warszawie i Krakowie. Zespół liczy ponad 50 inżynierów, architektów i administratorów.

Według wstępnych skonsolidowanych wyników (dane nieaudytowane) za 2021 r. roczne przychody Grupy K2 wzrosły o 4,1 mln zł do blisko 124 mln zł, co jest najwyższym poziomem w historii.

Przychody operacyjne zwiększyły się o 11,6 proc., przekraczając 74 mln zł. Wynik EBITDA zmniejszył się natomiast o 1,8 mln zł do 12,9 mln zł.

Największy segment Grupy K2 – software, a także segment cloud osiągnęły w 2021 r. kilkunastoprocentowe wzrosty sprzedaży oraz wyniki zbliżone do 2020 r. – podała spółka.

Po 3 kwartałach segment cloud K2 miał 13,5 mln zł przychodów i 2,43 mln zł skorygowanego EBIDTA.

W 2021 r. Cyfrowy Polsat przejął całkowitą kontrolę nad Netią. W połowie ub.r. osiągnął już blisko 98 proc. udziałów po kolejnych zakupach (23,5 proc. za ok. 552 mln zł), a na koniec wykupił ostatnie ponad 2 proc. płacąc 51 mln zł.