NEC Display Solutions Europe mianował Stefanie Corinth na stanowisko starszego wiceprezesa ds. sprzedaży w regionie EMEA. Będzie kierowała zespołami sprzedaży producenta, w tym Channel- i Corporate Sales oraz nadzorowała nowe, kluczowe segmenty biznesowe zdefiniowane jako strategiczne dla firmy.

Struktura sprzedaży NEC została skoncentrowana wertykalnie. Każdy zespół łączy kompetencje sprzedażowe z wiedzą techniczną, tak aby zrozumieć konkretne potrzeby klientów i kontekst danego segmentu rynku. Nowe zespoły sprzedaży będą podlegały bezpośrednio Stefanie.

„Nasze zespoły sprzedażowe zostały zbudowane od podstaw tak, aby zrozumieć naszych klientów i ich problemy oraz by móc im doradzać w zakresie ukierunkowanych rozwiązań, które będą odpowiadały ich potrzebom” – wyjaśnia nowo mianowana szefowa sprzedaży w regionie.

18 lat w NEC

Stefanie Corinth w NEC pracuje od 18 lat i awansowała z pozycji starszego wiceprezesa ds. marketingu i rozwoju biznesu. Będzie również zarządzała regionem DACH jako p.o. dyrektora generalnego w tym obszarze.

Stefanie Corinth ma duże doświadczenie w sprzedaży i marketingu, zarządzaniu zespołami i opracowywaniu strategii w regionie EMEA. Dołączyła do NEC w 2002 r. jako kierownik sprzedaży NEC – Mitsubishi w Niemczech. Od tego czasu pełniła liczne funkcje: od dyrektora sprzedaży monitorów LCD na Europę Środkową po dyrektora sprzedaży monitorów LCD, projektorów i rozwiązań dla kina cyfrowego na Europę Środkową.

Wcześniej Stefanie Corinth zajmowała różne stanowiska sprzedażowe w sektorze rozwiązań software’owych, a następnie kierowała działami sprzedaży w regionie Europy Środkowej i Wschodniej w Sony i Nokii.