NEC Display Solutions i Sharp powołali joint venture, które "pozwoli obu firmom wykorzystać swoje mocne strony i zaadresować potrzeby w zakresie wizualizacji swoim globalnym klientom" – komunikują obie korporacje.

Zgodnie z warunkami transakcji NEC przeniesie 66 proc. swoich udziałów w NEC Display Solutions na Sharpa, zachowując mniejszościowy pakiet 34 proc. Produkty joint venture nadal będą oferowane pod marką NEC i dostępne w kanałach sprzedaży tej firmy,

Przedstawiciele obu firm podkreślają, że ich portfolio uzupełnia się, koncentrują się na tej samej strategii przyszłości rozwiązań wizualnych. Przekonują, że połączenie sił oznacza szereg korzyści zarówno dla obu organizacji, jak i klientów i partnerów.

„Wspólne przedsięwzięcie Sharp i NEC Display Solutions przyniesie jeszcze większą wartość i korzyści klientom oraz partnerom poprzez rozszerzenie naszego portfolio produktów wraz z profesjonalnymi usługami" – przekonuje Hisatsugu Nakatani, prezes NEC Display Solutions.

Fujikazu Nakayama, dyrektor zarządzający Sharp Corporation, oczekuje synergii w szerokim zakresie, w tym oszczędności związanej ze skalą działania oraz ekspansji biznesowej w nowych kategoriach, jak 8K + 5G.

Finalizacja transakcji jest planowana na 1 lipca 2020 r. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.