LG Electronics wprowadziło na rynek internetowy klimatyzator LP-336CDB, który może być obsługiwany z dowolnego miejsca na świecie. Model LP-336CDB pozwala nie tylko na zdalny monitoring pracy przez użytkownika, ale sam przeprowadza procesy diagnostyczne i 'komunikuje się’ z użytkownikiem w przypadku wystąpienia awarii.
Po podłączeniu urządzenia do komputera stacjonarnego za pomocą kabla komunikacyjnego, użytkownik powinien zarejestrować produkt na stronie www.whisen.com. Później będąc z dala od domu może zalogować się na stronę, uruchomić lub zaprogramować klimatyzator, ustawić poziom chłodzenia albo grzania oraz wybrać rodzaj nawiewu w zależności od temperatury na zewnątrz lub ilości domowników w pomieszczeniach.
Inne ciekawe cechy urządzenia to możliwość aktualizacji oprogramowania klimatyzatora wprost z Internetu, opcja oszczędnościowego trybu zasilania w przypadku klimatyzowania tylko niewielkiej części mieszkania czy możliwość przesyłania krótkich wiadomości ze strony WWW wprost do domowników.