Urządzenie działa z systemem Android 4.4.2. Ma 4,5-calowy ekran IPS (480 x 854 piksele), dwurdzeniowy procesor (1,2 GHz), 512 MB RAM i 4 GB pamięci flash. Moduły łączności to Wi-Fi, 3G, GPS i Bluetooth. Waży 140 gramów.

Smarty ma m.in. funkcje kontroli rodzicielskiej, przeglądarkę bezpiecznych stron internetowych dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat (udostępnia 100 bezpiecznych stron) oraz aplikacje do nauki i zabawy. Funkcja Geofence, czyli tzw. wirtualne ogrodzenie, pozwala na oznaczenie miejsc, w których dziecko może przebywać (np. dom, szkoła, osiedle, plac zabaw). Gdy maluch opuści dozwoloną strefę, rodzic otrzymuje powiadomienie na swój telefon (trzeba w tym celu zainstalować odpowiednią aplikację z Google Play lub AppStore). 

Moduł kontroli rodzicielskiej pozwala wybrać dozwolone dla dziecka kontakty w książce telefonicznej oraz aplikacje do zainstalowania. Z jego pomocą można także określić godziny, w których maluch może korzystać z gier i innych aplikacji (aby np. nie grał w szkole).

Bezpieczna przeglądarka to aplikacja BeSt, opracowana przez serwis sieciaki.pl, prowadzony przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Fundację Orange. Blokuje dostęp do stron spoza zdefiniowanego katalogu. Jest on podzielony na trzy kategorie wiekowe: 3+, 6+, 9+ lat oraz na osiem kategorii tematycznych: 1. Gry i rozrywka; 2. Książka i prasa; 3. Film i muzyka; 4. Edukacja; 5. Kultura; 6. Razem z rodzicami; 7. Czas wolny; 8. Zwierzęta.

Smartfon powstał we współpracy NavRoad z kanałem telewizji dla dzieci – TVP ABC. W urządzeniu preinstalowano aplikacje związane z programami tej stacji.

Sugerowana cena detaliczna: 399 zł. Gwarancja: 2 lata.