NASK wybrał Sinersio Data Center do realizacji usług kolokacyjnych w Zielonej Górze na potrzeby budowy węzłów sieci w ramach programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, którego celem jest podłączenie wszystkich szkół w Polsce do szybkiego, bezpiecznego i bezpłatnego Internetu. Wartość kontraktu to blisko 4,3 mln zł brutto. Realizacja rozpocznie w III kw. 2019 r. Umowa zawarta ze spółką z Nowej Soli będzie obowiązywać przez 10 lat. Usługi instalacji i serwisu w ramach OSE w woj. lubuskim będzie natomiast świadczyć Wasko za 3,9 mln zł, wyłonione w postępowaniu w ub.r. (wówczas stanęły do niego również Netia z ceną oferty 4,2 mln zł, Integrated Solutions – 5,3 mln zł i Konwerga – 8,1 mln zł).

W minionym tygodniu w postępowaniach na zakup usług kolokacyjnych na potrzeby budowy węzłów sieci w ramach projektu OSE NASK wybrał także wykonawców w kolejnych lokalizacjach.

W przypadku Łodzi wybór padł na T-Mobile (wartość oferty 3,2 mln zł). W części dotyczącej Szczecina także najwyżej oceniono T-Mobile (3,85 mln zł), który przebił ofertę Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego (4,99 mln zł). W Lublinie wybrano miejscową spółkę Safe Center (4,83 mln zł).