Najlepszy kwartał roku wrocławskiego producenta
W IV kw. 2022 r. mimo trudnego rynku osiągnął 60 proc. rocznego zysku.
Strategia Black Pointa zakłada m.in. rozwój sprzedaży poprzez długoletnich partnerów handlowych – zapewnia prezes.
W IV kw. 2022 r. Black Point osiągnął jednostkowo 7,91 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 2 proc. r/r) i 0,51 mln zł zysku netto (spadek o 40 proc. r/r, z 0,86 mln zł). EBIDTA wyniosła 1,13 mln zł (wobec 1,46 mln zł rok temu).
Tym niemniej IV kw. ub.r. okazał się najlepszy dla spółki w 2022 r. pod względem przychodów ze sprzedaży i zysku netto.
Jak wyjaśnia prezes Kamila Yamasaki w liście do akcjonariuszy, na wyniki w IV kw. miała wpływ m.in. niekorzystna globalna sytuacja gospodarcza, która negatywnie oddziaływała na ceny surowców, półproduktów i koszty prowadzenia działalności. Mimo to w tym okresie spółka wypracowała ponad 60 proc. rocznego zysku netto, ponosząc przy tym koszty inwestycji w nowe produkty, usługi, kanały sprzedaży.
Prezes zapowiada dalsze inwestycje w kanały sprzedaży (e-commerce oraz IT).
„Obecna strategia działania spółki Black Point S.A. ma na celu oprócz dalszego rozwoju sprzedaży poprzez długoletnich partnerów handlowych w Polsce, ekspansję sprzedaży internetowej na rynkach zagranicznych, a także konsekwentną dywersyfikację oferty produktowej poprzez wdrażanie nowych produktów i usług spoza druku” – zapowiada Kamila Yamasaki.
W końcu ub.r. Black Point sprzedał udziały w dotychczasowej spółce zależnej, Eco Service. Został mniejszościowym udziałowcem (40 proc.).
Podobne aktualności
Black Point powrócił do zysku
Firma stawia na sprzedaż reprodukowanych materiałów eksploatacyjnych premium oraz na usługi druku.
Black Point: 22 mln zł przychodów w 2024 roku
Producent miał stratę w ub.r. To m.in. skutek spadku sprzedaży w retailu oraz inwestycji.
