Juniper dostarcza najbardziej niezawodne routery i przełączniki ethernetowe – według badania przeprowadzonego przez IHS Markit. Na drugim miejscu uplasowało się Cisco.

Poziom niezawodności był najważniejszym kryterium wyboru sprzętu przez ankietowanych operatorów. W sumie Juniper uzyskał wysokie oceny w 4 z 5 kluczowych wskaźników zastosowanych w badaniu (niezawodność produktu, stosunek ceny do wydajności, usługi i wsparcie, innowacje technologiczne oraz bezpieczeństwo).

Jeśli chodzi o stosunek ceny do wydajności, Huawei zajęło pierwsze miejsce, a Juniper drugie.

W kategorii innowacji – liderów routingu następnej generacji, Cisco uzyskało najwięcej wskazań w rankingu technologii 100 GE. Za nim znalazły się Juniper i Nokia.

Według IHS badanie pokazuje, że Juniper, Cisco, Huawei i Nokia przodują w spełnianiu kryteriów, które operatorzy uważają za najważniejsze, ponieważ wszystkie cztery firmy spełniły oczekiwania operatorów w zakresie 5 kluczowych czynników wyboru producentów sprzętu. Analitycy odnotowują dystans, jaki dzieli pod tym względem czołówkę od innych dostawców.

W badaniu operatorzy oceniali sprzęt 10 producentów (Brocade, Cisco, Coriant, Ericsson, Fujitsu, Huawei, Juniper, NEC, Nokia i ZTE) w sumie według 9 kryteriów. Pytano 20 operatorów, którzy łącznie odpowiadają za jedną trzecią (33 proc.) światowych inwestycji telekomunikacyjnych oraz generują 27 proc. globalnych przychodów w tym sektorze.