Model N580GTX ma procesor taktowany z częstotliwością 832 MHz i 1,5 GB pamięci GDDDR5 (4200 MHz) oraz dwa złącza Dual-Link DVI, jedno HDMI i jedno DisplayPort. Kartę R6970 wyposażono w procesor 940 MHz, 2 GB pamięci GDDR5 (5500 MHz), dwa złącza miniDisplayPort, po jednym Dual-Link DVI, Single-link DVI oraz HDMI.

Konstrukcje zostały przystosowane do „podkręcania” parametrów. Oba urządzenia, tak jak pozostałe z serii Lightning, wyposażono w system zasilania o nazwie Power4 oraz komponenty klasy militarnej (kondensatory Solid CAP, Hi-C Cap, dławiki SFC). Moduł zasilania PWM jest dwukrotnie większy niż w poprzednich wersjach, zamontowano także odrębny moduł zasilający pamięć.

Karty mają system chłodzenia Twin Frozr III z dwoma 9-centymetrowymi wentylatorami i rurkami cieplnymi o zwiększonej średnicy (SuperPipe). Według producenta temperatura urządzenia przy maksymalnym obciążeniu jest o 21-26 st. C niższa w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi, a hałas mniejszy o 5-11 dB. Oba modele wyposażono w oprogramowanie do „podkręcania” Afterburner V2.1.0, które umożliwia regulację częstotliwości taktowania rdzenia i pamięci, oraz zmianę napięcia GPU, pamięci i PLL. Zdaniem dostawcy wydajność kart jest o 30 proc. większa niż referencyjnych konstrukcji klasy high-end. 

Sugerowane ceny detaliczne brutto: N580GTX Lightning – 2020 zł, R6970 Lightning – 1472 zł. Gwarancja dla dystrybutorów: 3 lata.