Morgan Stanley krytykuje pomysł Della
Koncepcja „odwróconej fuzji” Michaela Della nie spodobała się inwestorom i analitykom. Bardzo krytycznie na temat pomysłu miliardera z Teksasu wypowiada się Morgan Stanley.

Pod koniec stycznia media obiegła informacja o nowej inicjatywie Michaela Della dotyczącej „odwróconej fuzji”. Dell Technologies chciał sprzedać swój biznes firmie VMware, w której posiada 80 proc. udziałów. Koncern będąc przejętym przez notowane na giełdzie VMware, wróciłby na publiczny rynek. Dlaczego Michael Dell po ponad czterech lat zamierza powrócić na giełdę? Powodem jest zadłużenie firmy sięgające wg Bloomberga 46 mld dolarów. Sytuację dodatkowo komplikuje nowe prawo podatkowe wprowadzone przez Donalda Trumpa, które ogranicza możliwości odliczania odsetek długu od podatku.
Do pomysłu Della odnieśli się analitycy Morgan Stanley. Ich zdaniem jest to najgorsza z możliwych opcja dla VMware’a. „Odwrócona fuzja” może zdewaluować wartość VMware’a nawet o 28 mld dolarów – ostrzega Morgan Stanley. Również inwestorzy nie są zachwyceni obrotem sytuacji. Kiedy w mediach ukazały się informacje o „odwróconej fuzji” akcje VMware’a spadły z poziomu 150 dolarów za do 117 dolarów. Według Morgan Stanley kurs może wrócić do normalnego poziomu, pod warunkiem, że Michael Dell zrezygnuje ze swojej koncepcji.
Podobne aktualności
Zwolnienia w Dellu kosztowały 364 mln dol.
Tyle firma wydała na odprawy w minionym kwartale. Taki koszt jest związany m.in. ze zmianą strategii sprzedaży.
Dell: nowy szef kanału sprzedaży w EMEA
"Jest bardzo doświadczonym i szanowanym liderem" - zapewnia przedstawiciel firmy.
Dell: spadek, ale na rynku wieją już pomyślne wiatry
"Otoczenie popytowe poprawiało się szybciej, niż przewidywaliśmy” - zapewnia dyrektor.