NTT Ltd., globalny dostawca rozwiązań dla biznesu, ogłosił powołanie Miriam Murphy na stanowisko dyrektora generalnego NTT Ltd. w Europie. Obejmie stanowisko 3 lutego br.

Miriam Murphy dotychczas była związana z Tech Datą. Zasiadała w europejskim zarządzie dystrybutora, pełniła funkcję wiceprezesa, odpowiadając za biznes rozwiązań zaawansowanych i specjalizowanych w regionie EMEA.

Jak zapowiedziano, na nowym stanowisku będzie kierować europejskimi organizacjami sprzedaży i rozwoju biznesu NTT oraz rozszerzać partnerstwa z klientami.

Komentując nominację, Abhijit Dubey, dyrektor generalny NTT Ltd., podkreśla doświadczenie nowej dyrektor w regionie, w tym w transformacji biznesowej i integracji na dużą skalę.

Miriam Murphy od 2016 r. była związana z Tech Datą, a wcześniej od 1999 r. z Avnet Technology Solutions (który został przejęty przez Tech Datę w 2016 r.).

Od 2019 r. jako starsza wiceprezes Advanced Solutions na EMEA odpowiadała za strategię wprowadzania na rynek zaawansowanych rozwiązań, takich jak produkty i usługi dla centrów danych oraz technologii nowej generacji, jak chmura, internet rzeczy, analityka, bezpieczeństwo i powiązane usługi. Jej działka obejmowała również specjalistyczne rozwiązania Maverick AV Solutions i Datech Solutions.

NTT Ltd. w 2019 r. zintegrowało marki NTT na całym świecie, w tym Dimension Data, NTT Security, NTT Communications. Światowa korporacja z centralą w Londynie obejmuje oddziały w ponad 70 krajach (w tym w Polsce), zatrudniające w sumie ponad 40 tys. osób.