W nowej serii są 2 urządzenia z ekranem o przekątnej 4,3 cala (Spirit 480 i 487) oraz 4 z 5-calowym wyświetlaczem (Spirit 670, 680, 685 i 687). Modele 480 i 487 mają mapy Polski albo Europy, Spirit 670 można kupić z mapą Polski, a pozostałe – z mapą Europy (wszystkie dostarczył Tele Atlas). Użytkownicy urządzeń mogą przez 2 lata bezpłatnie aktualizować mapy, licząc od momentu pierwszego użycia nawigacji. Do wyboru jest także nowatorska usługa wypożyczania map (na okres od 3 dni do 1 miesiąca).

Urządzenia wyposażono w funkcję wyznaczania trasy Smart Routes. Działa ona w ten sposób, że system wykorzystuje dane historyczne dotyczące natężenia ruchu o różnych porach dania, uwzględnia m.in. sygnalizację świetlną, progi zwalniające, ronda itp. Smart Routes ustala trasę najszybszą, najkrótszą, najbardziej ekonomiczną i najłatwiejszą – do wyboru kierowcy. Uzupełnieniem Smart Routes jest LearnMe Pro, która zapamiętuje styl jazdy kierowcy, np. najczęściej wybieraną drogę, prędkość.

Wśród ciekawszych opcji w nowej serii jest m.in. asystent parkowania, który wyszukuje parkingi w rejonie celu oraz inteligentna wyszukiwarka, umożliwiająca znalezienie adresu na podstawie słów kluczowych i podpowiedzi menu. Trasę można zaplanować także w komputerze. Wszystkie nawigacje wyświetlają trójwymiarowy podgląd skrzyżowań, mają opcję Text-to-Speech (informacje głosowe gdzie skręcić itp.). Symulator jazdy w tunelach na podstawie prędkości i kierunku jazdy wylicza położenie auta, gdy nie ma sygnału GPS. Wszystkie modele mają sloty kart SD.

W Spirit 487 i 687 znajduje się m.in. moduł Bluetooth, który umożliwia wykorzystanie nawigacji jako zestawu głośnomówiącego, otrzymywanie prognozy pogody i wyszukiwanie niestandardowych POI poprzez Google. W modelach 680, 685 i 687 dodano m.in. wejście AV i preinstalowane przewodniki turystyczne.

Użytkownicy nawigacji 685 i 687 za darmo mają do dyspozycji TMC – radiowy system komunikatów o warunkach na drogach (korki, wypadki, roboty). Dzięki temu urządzenie wytyczy trasę, która ominie utrudnienia. Moduł TMC zainstalowano także w 4,3-calowym modelu 487, jednak dla użytkowników tej wersji korzystanie z usługi w Polsce jest płatne. Mając Spirit 487 za darmo można natomiast otrzymywać komunikaty w krajach, gdzie TMC nic nie kosztuje.

Sugerowane ceny detaliczne brutto: od 344 zł (Spirit 480 z mapą Polski) do 825 zł (Spirit 687). Wypożyczenie mapy kosztuje równowartość 5 euro za 3 dni (dla 1 regionu albo kraju).