ZPP złożył doniesienie na ręce szefa CBA, Pawła Wojtunika. Zarzuca ministerstwu przygotowywanie „co najmniej dziwnych aktów prawnych”, które umożliwiały dokonywanie grupom przestępczym wielkich oszustw podatkowych.

„Niemal od 20 lat w Ministerstwie Finansów przygotowywane są regulacje, o których po wejściu ich w życie wiedzą w zasadzie tylko grupy przestępcze i na ich podstawie przez 2-3 lata dokonują oszustw. (…) W każdej takiej sprawie sprawcy nie zostają ujęci – co najwyżej aresztuje się kilku słupów – a odpowiedzialnością obarczani są uczciwi przedsiębiorcy i MF próbuje ich objąć odpowiedzialnością zbiorową, jak np. ostatnio w przypadku tzw. 'afery stalowej’.

W związku z tym, że z taką sytuacją mamy do czynienia systematycznie i cykliczne – afery wybuchają regularnie co 2-3 lata – chcemy, żeby odpowiednie służby sprawdziły ten zadziwiający ciąg przypadków. Polski podatnik utrzymuje 9 służb specjalnych i domagamy się zbadania tej sytuacji pod kątem możliwości popełniania przestępstw na szkodę Skarbu Państwa.” – napisał w oświadczeniu Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

 Zapowiedziano, że szczegóły związane z doniesieniem zostaną ujawnione w najbliższy poniedziałek.