Transition Technologies otworzyło w Niemczech oddział jednej ze spółek grupy. Nowy podmiot, Transition Technologies PSC Germany GmbH z siedzibą w Monachium, będzie odpowiadał za dostarczanie usług i systemów informatycznych dla firm przemysłowych na rynku niemieckim.

Jak zapowiedziano, na Odrą spółka skupi się na rozwiązaniach, które w sposób kompleksowy wykorzystują nowe technologie (tj. AR – rozszerzona rzeczywistość, Connected Product Lifecycle Management, internet rzeczy, rozwiązania chmurowe), by przeprowadzić klientów przez cały proces cyfrowej transformacji.

Pierwsze sygnały końca zawirowań

„Rynek niemiecki jest dla nas kluczowy i utworzenie tam nowej spółki planowaliśmy od dawna. Wraz z pierwszymi sygnałami końca zawirowań na rynkach międzynarodowych postanowiliśmy więc postawić ten ostatni krok” – mówi Szymon Bartkowiak, CEO Transition Technologies PSC.

Nie ma innej drogi niż światowe rynki

Grupa Transition Technologies koncentruje się na międzynarodowym rozwoju zarówno w Europie, jak i w USA czy Azji.

„Nie ma innej drogi dla IT niż konkurowanie na rynkach światowych. Jeśli ktoś chce być tylko lokalnym graczem, wcześniej czy później dotrze do nieprzekraczalnych barier w rozwoju” – mówi prezes grupy Konrad Świrski.

Dodaje, że Polska i rodzimi programiści są zapleczem usługowym i developerskim grupy, ale współpracuje z nią coraz więcej specjalistów z innych krajów.

Jak wyjaśniał w ub.r. lider Transition Technologies, strategia rozwoju za granicą pozwala na niepowielanie typowego modelu IT na polskim rynku, opierającego sprzedaż na kontraktach lokalnych, co w praktyce oznacza dominację sektora publicznego.

Dobry lokalny zespół kluczem do sukcesu

„W naszej strategii chcemy być firma globalną. Kluczem w osiągnięciu tego celu jest posiadanie świetnego lokalnego zespołu, który potrafi przejąć inicjatywę i nakierować biznes na właściwe tory” – mówi Szymon Bartkowiak.

Rolę Country Managera Transition Technologies PSC Germany GmbH objął Stefan Zeiler, który minione 14 lat spędził w amerykańskiej firmie PTC (dostawca oprogramowania i usług IT), pracując na stanowiskach kierowniczych w regionie EMEA.

„Niemieccy klienci potrzebują takich kompetencji i modelu współpracy, w którym jeden partner będzie mógł wesprzeć ich na każdym etapie cyfrowej transformacji – zarówno swoją wiedzą, jak i umiejętnościami” – mówi Stefan Zeiler.

Grupa Transition Technologies działa od 1991 r. Informuje, że w 2020 r. sprzedaż wygenerowana przez wszystkie spółki w ramach grupy zwiększyła się o ok. 25 proc. wobec 2019 r. i przekroczyła 430 mln zł.