Microsoft zaproponuje pracownikom dobrowolne odejścia
Zmiany mogą być korzystne dla partnerów. Koncern planuje również zmodyfikować zasady wynagradzania - według nieoficjalnych doniesień.
Redukcje w zespołach mogą oznaczać, iż gigant będzie w większym stopniu polegał na współpracy z partnerami.
Microsoft zamierza zaproponować wybranym pracownikom pakiety dobrowolnego odejścia. Z tego ok. 7 proc. załogi, tj. ok. 9 tys. pracowników, kwalifikuje się do dobrowolnego przejścia na emeryturę – wynika z nieoficjalnych informacji.
Pakiety mają być dostępne dla amerykańskich pracowników, którzy są dyrektorami wyższego szczebla lub niższymi, nie mają programów motywacyjnych opartych na sprzedaży, mają co najmniej 70 lat i odpowiedni staż pracy.
5 poziomów wynagrodzeń zamiast 9
Ponadto koncern zmieni zasady wynagradzania pracowników. Mianowicie będzie 5 poziomów wynagrodzeń zamiast 9. Ponadto premie w formie akcji zostaną oddzielone od innych premii. Ma to umożliwić nagradzanie długoletnich pracowników akcjami, niezależnie od ich wcześniejszej oceny wyników.
Integrator: szansa dla MSP
„To sygnał, że Microsoft przyspiesza w kierunku modelu zorientowanego na wydajność i opartego na sztucznej inteligencji” – komentuje dla CRN USA Corey Kirkendoll, szef amerykańskiego integratora 5K Technical Services.
Jego zdaniem redukcje w zespołach koncernu mogą oznaczać, iż gigant będzie w większym stopniu polegał na współpracy z partnerami.
Warto dodać, że informacje o możliwych zmianach w Microsofcie pojawiły się po doniesieniach o zamiarze zwolnienia przez Meta ok. 8 tys. osób, w celu usprawnienia struktury organizacyjnej i sfinansowania inwestycji w AI.
Podobne aktualności
Microsoft może zwolnić 1 tys. osób
Kryzys pamięci nie oszczędził Microsoftu. Cięcia mogą objął dział Xbox, który boryka się ze spadkiem sprzedaży, marży i rosnącymi kosztami sprzętu.
ZUS: przetarg z budżetem 54 mln zł rozstrzygnięty
Były cztery oferty w postępowaniu na oprogramowanie Microsoftu. ZUS dokonał wyboru.
