Microsoft wstrzyma bezpośrednią sprzedaż Windows 10
Licencje będą dostępne tylko poprzez inne firmy.

Obecnie w kraju komputerów z Windows 10 jest w użyciu 6 razy więcej niż z Windows 11.
Z dniem 31 stycznia br. Microsoft zakończy bezpośrednią sprzedaż licencji na Windows 10 Home, Pro oraz Pro for Workstations. Będą one nadal dostępne tylko poprzez inne firmy. Już zakupione licencje będzie można aktywować także po 31 stycznia br. Nadal pozostanie możliwość upgrade’u do Windows 11.
Microsoft zakończy wsparcie dla Windows 10 w październiku 2025 r., jednak nadal jest to zdecydowanie najpopularniejszy system operacyjny. W Polsce wśród komputerowych systemów Windows „dziesiątka” według danych StatCounter miała 77,4 proc. udziału w grudniu 2022 r. Tymczasem jej następca, czyli Windows 11, działał w końcu ub.r. na niecałych 13 proc. PC w kraju. Nadal w użyciu jest niewspierany od 3 lat Windows 7 (6,7 proc.).
Podobne aktualności
Microsoft: spadek zysku i dynamiki w chmurze
W IV kw. ub.r. zysk Microsoftu spadł o 12 proc. CEO wskazuje nowy cel: "Będziemy przewodzić w erze sztucznej inteligencji" - zapowiada.
Globalna awaria usług Microsoftu
Problem był związany ze zmianą dotyczącą sieci WAN - ustalił koncern. Naprawiono błąd.