Nowy termin podał Terry Myerson, szef działu Windows, nie podając jednak konkretnej daty. Premiery można spodziewać się zapewne w okresie powrotu do szkoły, wtedy też powinny pojawić się pierwsze urządzenia z „Dziesiątką”. Na początku marca zapowiedziano udostępnienie ostatniej wersji przedpremierowej Windows 10 – RTM. Wcześniej mówiło się o późnym lecie lub wczesnej jesieni jako przypuszczalnym okresie startu systemu. Windows 10 zostanie udostępniony w 190 krajach i 111 językach. Przez rok użytkownicy Windows 7 i 8.1 będą mogli za darmo zaktualizować swoje systemy do „Dziesiątki”.  

Na konferencji WinHEC Terry Myerson poinformował również, że w nowym systemie zostanie zaimplementowane rozwiązanie o nazwie Windows Hello, które może zastąpić hasła – umożliwi identyfikację użytkownika na podstawie danych biometrycznych. Aby Hello zadziałało, urządzenia będą musiały mieć odpowiednie czujniki. 

Zapowiedziano także Windows 10 do Internetu rzeczy. Ma działać na różnych urządzeniach IoT, takich jak bankomaty. 

Ostatnio Microsoft podał, że Windows 10 będzie potrzebował mniej przestrzeni dyskowej niż jego poprzednicy. W porównaniu z Windows 8.1 wersja 64-bitowa pozwoli zaoszczędzić 2,6 GB, a 32-bitowa – 1,5 GB. Ułatwi to instalację systemu na telefonach i tabletach (dla porównania wymagania dla Windows 8.1 to 16 GB miejsca na dysku w wersji 32 bit i 20 GB dla 64 bit).

Microsoft potwierdził, że zrezygnuje z przeglądarki Internet Explorer. Zastąpi ją nowy program do Internetu o kodowej nazwie Spartan, które pojawi się w Windows 10. Ma on działać szybciej niż Explorer. W niektórych wersjach „Dziesiątki” pozostanie jednak także IE, w celu zapewnienia wstecznej kompatybilności.