Microsoft mówi o rewolucyjnej zmianie
Wczoraj Dariusz Piotrowski, pełniący obowiązki dyrektora generalnego Microsoftu, otworzył siódmą konferencję Microsoft Technology Summit. Dziś trwa drugi dzień odczytów wygłaszanych w ramach tego największego spotkania technologicznego w naszej część Europy. Głównym tematem spotkania specjalistów IT jest oczywiście system Windows 8.

Żyjemy w czasach zmian, i to zmian, które z roku na rok następują coraz szybciej praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia, również w biznesie – tak można sparafrazować słowa szefa Microsoftu. W swoim wystąpieniu powołał się na słowa Alberta Einsteina, według którego niedorzecznością jest oczekiwać nowych rezultatów biznesowych, jeśli ciągle działamy tak samo.
Co roku mówimy o potrzebie wprowadzania innowacji – stwierdził Piotrowski. – I rzeczywiście, innowacje te się pojawiają. Trzeba jednak zapytać o ich skalę i ich wpływ na nasze życie. Zdaniem szefa Microsoftu trzeba postawić sobie pytania: czy jesteśmy świadkami naprawdę dużej zmiany, która wymusza inny sposób funkcjonowania i korzystania z nowych technologii przez klientów końcowych, zarówno prywatnych jak i biznesowych? Czy może obserwujemy tylko kolejny skok technologiczny?
Jak jest odpowiedź Microsoftu? Dostawca mówi o rewolucyjnej zmianie – dotyczącej sposób korzystania ze sprzętu IT. Współczesny, niezwykle świadomy odbiorca patrzy się na niego, ocenia go przez pryzmat aplikacji – wygodnych, udostępnianych na różnych urządzeniach w ten sam sposób. – Bo jak zmniejszyć sposób skomplikowania, skoro ciągle pojawiają się na rynku nowe urządzenia – pyta Piotrowski. – Odpowiedź tkwi w prostocie i spójności zainstalowanego na nich systemu. To ważne, zdaniem specjalisty, nie tylko z punktu widzenia konsumenta, ale i biznesu. Dlaczego? Ze względu na postępującą konsumeryzację IT. – Naszym celem jest przejście razem z państwem do świata nowych urządzeń PC, które są używane nie tylko w firmach, ale i w życiu prywatnym pracowników – mówił szef polskiego oddziału Microsoftu. – Naszą nową wizją jest stworzenie usług, również chmurowych, dla każdej osoby, każdego urządzenia i każdego przedsiębiorstwa Ta myśl przyświecała nam przy tworzeniu naszego nowego produktu – Windows 8.
Wspólnie wprowadzamy konsumeryzację IT – pod tym hasłem przedstawiciel koncernu przedstawił cztery filary strategii Microsoftu: szeroka gama oferowanych urządzeń (Windows 8, Windows phone), bezpieczeństwo i zarządzanie, które wspiera różne style pracy (Windows Intune, MS System Center), efektywność (Office, Microsoft Dynamics, SharePoint, Exchange, Lync), ujednolicone tworzenie aplikacji (Visual Studio, Internet Explorer).
Podobne aktualności
Pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa ostrzega przed luką w Outlooku
"Zalecamy podjęcie natychmiastowych działań przez administratorów" - rekomenduje rządowy podmiot.
10 najlepiej płatnych certyfikatów chmurowych w 2023 r.
Na najwyższe zarobki, nawet ponad 600 tys. zł rocznie, mogą liczyć posiadacze certyfikatów trzech chmurowych gigantów - wynika z raportu.