Michał Pieprzny objął stanowisko Country Leadera w SAS Institute Polska. Ma wspierać rozwój firmy jako partnera przedsiębiorstw i instytucji w obszarze analityki, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. W Polsce z rozwiązań SAS korzysta blisko 200 podmiotów z różnych sektorów rynku.

W ocenie SAS zaawansowana analityka staje się kluczowym elementem strategii, a jej efektywne wykorzystanie będzie przesądzać o pozycji przedsiębiorstw i instytucji w konkurencyjnym otoczeniu.

Michał Pieprzny od 15 lat wspiera zarządy firm z Europy Środkowo-Wschodniej w obszarze planowania strategicznego, stymulacji wzrostu sprzedaży, rozwoju sieci partnerskich, optymalizacji kosztów, zapewnienia wydajności i efektywności organizacyjnej.

Do SAS dołączył z Deloitte Central Europe, gdzie w latach 2018 – 2020 jako partner w dziale Strategy, Analytics and M&A kierował zespołem wspierającym klientów w transformacji modeli biznesowych. Jako Industry Leader był również odpowiedzialny za klientów z branży detalicznej w Europie Środkowej oraz za sektor dóbr konsumenckich w Polsce.

Wcześniej przez 7 lat pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w Loyalty Partner Polska (operator programu Payback), tworząc usługi marketingu bezpośredniego i wsparcia sprzedaży w oparciu o analitykę.

Karierę zaczynał w polskim biurze McKinsey&Company. Następnie współodpowiadał za strategię Avon Cosmetics w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nowy Country Leader SAS Institute w Polsce jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, ukończył tam także studia doktoranckie na kierunku ekonomia i zarządzanie.