Szef  ZIPSEE jest w zarządzie Digital Europe od 2 czerwca. Został wybrany na to stanowisko w ramach wewnętrznych wyborów całej organizacji, w których brali udział wszyscy jej członkowie. To m.in. 37 krajowych związków branżowych z całej Europy, które z kolei reprezentują 27 tys. przedsiębiorstw zatrudniających blisko 2 mln pracowników. Jest to m.in. 57 międzynarodowych firm. Digital Europe to największe w Europie stowarzyszenie, które reprezentuje branżę ITC. 

„Branża dała wyraźny sygnał, że bardzo poważnie traktuje nasz rynek” – mówi Michał Kanownik. ZIPSEE ‚Cyfrowa Polska’ należy do Digital Europe od grudnia ub.r.

Nominacja daje szefowi związku, reprezentującego polskie firmy z branży elektronicznej, mocniejszy głos w dyskusjach na temat europejskich regulacji, które dotyczą polskich przedsiębiorców, zwiększa możliwości wpływu na wypracowywane w Brukseli regulacje.

„Digital Europe zabiera głos w dyskusji z Komisją Europejską, gdzie zabiega na przykład o rozsądne, umożliwiające rozwój przedsiębiorstw regulacje prawne. Dlatego warto, by w tych działaniach dostrzegane były interesy także naszego rynku, polskich pracowników i konsumentów. Będę o to dbał. Zapewniam, że w zarządzie będę prezentował polski punkt widzenia’ – deklaruje Michał Kanownik.