Prezes Związku Cyfrowa Polska został po raz kolejny wybrany do zarządu Digital Europe, największej europejskiej organizacji reprezentującej branżę nowych technologii. To już jego trzecia kadencja.

Stowarzyszenie Digital Europe istnieje od 1999 r. i zrzesza obecnie 98 firm, zajmujących się produkcją i rozwojem rozwiązań IT dla biznesu i użytkowników prywatnych. Wśród nich są największe światowe koncerny.

Michał Kanownik po raz pierwszy został wybrany do zarządu w 2016 r. Wyboru dokonują organizacje tworzące Digital Europe.

Michał Kanownik zapowiada, że na europejskim stanowisku zamierza zabiegać przede wszystkim o wzmocnienie pozycji polskiego sektora cyfrowego oraz w Europie Środkowo-Wschodniej.

W jego opinii istotna jest rola takich organizacji jak Digital Europe, które w ramach branży oraz z liderami politycznymi mogą wypracować odpowiednie rozwiązania.

„By zapewnić stały i bez barier rozwój cyfrowej gospodarki Europy, niezbędna jest współpraca biznesu i legislatorów na poziomie unijnym. Digital Europe może odgrywać w tym procesie znaczącą rolę” – ocenia prezes Cyfrowej Polski.

Chciałbym spędzić nadchodzącą kadencję w zarządzie Digital Europe zauważając indywidualne głosy i poglądy każdej z firm i organizacji” – zapowiada Michał Kanownik.