Zanosi się na jedno z największych przejęć na rynku cyberbezpieczeństwa w historii. Okta zapowiedziała zakup Auth0 za 6,5​ mld dol. Więcej kosztowało jedynie wchłonięcie działu biznesowego Symanteca przez Broadcom w 2019 r. (10,7 mld dol.) i zakup McAfee przez Intela w 2010 r. (7,6 mld dol.). Finalizacja transakcji jest spodziewana do końca lipca br.

Obie firmy specjalizują się autoryzacji tożsamości. W czasach pracy zdalnej jest to szczególnie gorący rynek, warty globalnie według Okta 55 mld dol.

„Okta i Auth0 mają niesamowitą możliwość zbudowania platformy tożsamości przyszłości” – utrzymuje CEO Auth0 Eugenio Pace – „Razem możemy zaoferować naszym klientom rozwiązania dla pracowników i tożsamości klientów o wyjątkowej szybkości, prostocie, bezpieczeństwie, niezawodności i skalowalności” – twierdzi.

Todd McKinnon, CEO Okta przekonuje, że stawka dla przedsiębiorstw jest wysoka.

„Pandemia przyspieszyła przechodzenie organizacji do chmury, inicjatywy związane z transformacją cyfrową i przyjęcie zabezpieczeń zero-trust. Wybór platformy tożsamości jest jedną z najbardziej krytycznych inwestycji IT, jakie firma może poczynić” – przekonuje współzałożyciel Okta.

Auth0 to firma założona w 2013 r., która pozyskała dotąd ponad 330 mln dol. funduszy. Dostarcza platformę autentykacji dla developerów, która zostanie zintegrowana z Okta Indentity Cloud. Auth0 będzie działać jako jednostka w ramach Okta.

Okta podaje, że ma ponad 3 tys. pracowników, więcej niż 10 tys. klientów i ponad 7 tys. integracji.