W styczniu sieć Media Expert otworzyła kolejne markety: 30 stycznia ruszył nowy obiekt w Sejnach na Suwalszczyźnie. Ma niemal 400 m kw. powierzchni. W Będzinie, Starachowicach i Toruniu oddano trzy elektromarkety po gruntownych remontach. Łącznie mają prawie 2,4 tys. m kw. Celem renowacji jest szersza prezentacja oferty i poprawa obsługi klienta.

Na 2020 r. Media Expert zapowiada kolejne otwarcia. Na razie nie ujawnia szczegółów.

"Skrupulatnie analizujemy dostępne lokalizacje i potencjał sprzedażowy interesujących nas obiektów. Mogę zapewnić, że w 2020 r. znacząco powiększy się mapa miast, w których sieć Media Expert będzie obecna” – zapowiada Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert.

Media Expert to największa sieć detaliczna z elektroniką w Polsce – w jej skład wchodzi ponad 480 marketów w niemal 390 miastach. Zatrudnia ok. 9 tys. pracowników.

Terg, do którego należy m.in. sieć Media Expert, w minionym roku finansowym, zakończonym 31 marca 2019 r., otworzył 39 nowych marketów. Dwukrotnie zwiększył zysk netto, do blisko 275 mln zł, a przychody o ponad 15 proc., do 6,67 mld zł. Dalszy rozwój sieci sklepów jest jednym z celów grupy w br.