Fundusz MCI.EuroVentures objął 21 grudnia br. 51 proc. udziałów w spółce IdoSell, która kontroluje 100 proc. akcji w IAI. Zgodnie z umową zawartą w październiku br. wartość transakcji to 140 mln zł.

IAI oferuje platformy umożliwiające utworzenie i obsługę e-sklepu (IdoSell Shop) oraz rezerwację noclegów (IdoSell Booking).

"Dołożymy wszelkich starań, aby IAI stało się regionalnym czempionem gospodarki cyfrowej" – deklaruje Łukasz Wardak, partner inwestycyjny w MCI.

Przychody IAI w ostatnich latach wyraźnie rosły. Po 3 kwartałach 2018 r. spółka wypracowała 30,4 mln zł przychodów (+56 proc. r/r) i 5,3 mln zł zysku netto (+33 proc.).

IAI zostanie wycofana z giełdy. Mniejszościowymi udziałowcami pozostaną założyciele i członkowie zarządu spółki – Paweł Fornalski i Sebastian Muliński.

W listopadzie br. dwa e-sklepy kontrolowane przez MCI: Morele.net i Pigu.lt zapowiedziały fuzję. Również w tym przypadku celem jest osiągnięcie pozycji silnego regionalnego gracza z 1 mld euro rocznych obrotów.

MCI kontroluje większość udziałów w ABC Dacie. W końcu grudnia została zawarta umowa ramowa, określająca warunki sprzedaży przedsiębiorstwa.