Fundusze Advent i Permira są bliskie przejęcia McAfee. Cena może przekroczyć 10 mld dol. – według nieoficjalnych informacji. Byłaby to trzecia pod względem wartości transakcja na rynku cyberbezpieczeństwa (po sprzedaży Proofpointa i Symanteca).

Obecnie McAfee jest skoncentrowane na rynku konsumenckim. Segment rozwiązań dla przedsiębiorstw został kupiony w tym roku przez private equity STG (Symphony Technology Group) za 4 mld dol. i wraz z FireEye utworzy nową firmę.

Biznes konsumencki McAfee radził sobie ostatnio całkiem nieźle. W 2020 r., czyli jeszcze przed podziałem firmy, osiągnął 1,56 mld dol. przychodów i 333 mln dol. zysku. Obie liczby okazały się o 20 proc. wyższe niż w 2019 r.

Trend wzrostowy biznesu konsumenckiego McAfee utrzymał się w br. – w II kw. 2021 r. wzrost sprzedaży wyniósł 22 proc. r/r.

Advent i Permira chciały wejść na rynek cyberbezpieczeństwa konsumenckiego w 2019 r., gdy negocjowały przejęcie NortonLifeLock (dawny biznes konsumencki Symanteca), jednak transakcja nie doszła do skutku.

Z kolei NortonLifeLock postawił na konsolidację rynku- w 2020 r. przejął Avira, a w sierpniu 2021 r. zapowiedział fuzję z Avastem kosztem ponad 8 mld dol.