W ramach projektu mAkcelerator bank zainwestuje 50 mln euro, czyli ponad 200 mln zł, w rozwój nowoczesnych technologii z sektora fintech. Powstający fundusz będzie inwestował w start-upy i młode firmy, które z czasem staną się partnerami dla instytucji finansowych. W początkowej fazie inwestycji innowatorzy będą pracować z mBankiem, który pozwoli im na zbudowanie masy krytycznej dla tworzonych rozwiązań. Następnie firmy te, ze wsparciem finansowym i know-how funduszu, mają oferować swoje, sprawdzone już, pomysły na całym świecie.

 

Funduszem pokierują menedżerowie mBanku: Jarosław Mastalerz, dotychczasowy wiceprezes odpowiedzialny za IT i nowe technologie oraz Wojciech Chmielewski, dotychczasowy szef biura strategii, inwestycji zagranicznych i relacji inwestorskich. Wszystkie inwestycje funduszu zatwierdzać będą członkowie zarządu.

 

Jak informuje mBank, jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Stanowi kluczowy element strategii „mobilny Bank” przyjętej przez mBank na lata 2016-2020. Ma wspierać rozwój banku zarówno w wymiarze finansowym jak i konkurencyjnym.