Mariusz Olszewski został Business Development Managerem – Data & IoT w Tech Dacie (po niedawnej fuzji firma nosi nazwę Tech Data, a TD Synnex company)

Nowy menedżer ma ponad 20-letnie doświadczenie w obszarach usług zarządzania danymi, analizy danych i automatyzacji procesów biznesowych, wyniesione przede wszystkim z pracy u integratorów.

Ostatnio, od grudnia 2019 do września 2021 r. był dyrektorem działu Analytics and Automation w Clarite, gdzie odpowiadał za przygotowanie i realizację projektów związanych z zaawansowaną analizą danych i automatyzacją procesów biznesowych (szczególnie w HR).

W latach 2018-2019 kierował zespołem technicznym w Integral Solutions, wdrażał narzędzia Informatica wspomagające zarządzanie danymi w bankach i korporacjach.

Od 2004 do 2018 r. jako wspólnik i członek zarządu Ascen nadzorował wdrożenia hurtowni danych oraz projekty z zakresu data management.

Pracę w IT rozpoczął w 1997 r. od roli konsultanta ds. hurtowni danych w Sybase Polska.

Jego główne obowiązki w Tech Dacie to współpraca z aktualnymi i pozyskiwanie nowych partnerów biznesowych, rozwój oferty IBM Cloud Pak for Data i Cloud Pak for Integration oraz wsparcie integratorów w poszerzaniu wiedzy i oferowaniu tych produktów na rynkach polskim i CEE, wspólne działania z zespołem marketingu.

Swoją wiedzę Mariusz Olszewski zamierza wykorzystać m.in. do identyfikacji prospektów sprzedażowych wspólnie z partnerami, kwalifikacji partnerów do programu Next Gen. oraz pomocy w edukacji i certyfikacji w zakresie CP4D i CP4I, a w kolejnym kroku prawdopodobnie CP4A.

Na stanowisku BDM Data & IoT podlega Rafałowi Kupisowi, który jest Business Development Managerem – CEE Data & IoT.

 „Mariusz Olszewski to chodząca kopalnia wiedzy i doświadczenia w obszarze zarządzania i analizy danych – komplementuje nowego menedżera Mariusz Ziółkowski, Country General Manager Tech Data Polska, a TD Synnex company.