Na nowym stanowisku Marek Woźny będzie odpowiadał za realizację strategii rozwoju usług firmy w Polsce. Application Services to jedna z trzech, obok Business Services oraz Infrastructure Services, jednostek  organizacyjnych Capgemini w naszym kraju.

Marek Woźny ma 20-letnie doświadczenie w obszarze doradztwa biznesowego i technologicznego. Jest specjalistą od zarządzania organizacjami i zespołami świadczącymi usługi w zakresie projektowania, wdrożeń i utrzymania systemów informatycznych, outsourcingu IT.

– Do roli strategicznej urasta obszar zintegrowanego zarządzania informacją, jej obiegiem i odpowiednim wykorzystaniem, stąd też niezmiernie istotne stają się mechanizmy integracyjne i analityka predykcyjna bazująca na obróbce danych w czasie rzeczywistym – komentuje Marek Woźny.

Objęcie stanowiska dyrektora jest dla Marka Woźnego powrotem do firmy, z którą jako wiceprezes i dyrektor operacyjny rozstał się pod koniec 2012 r. Przez 12 lat był konsultantem zarządzającym, dyrektorem Działu Usług Technologicznych EEA/ERP, delivery and risk manager i COO.  

Wcześniejszej Marek Woźny pracował m.in. w Deloitte & Touche, IFS i Prokom Software. Od 2013 r. prowadził własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa biznesowego i technologicznego, a od stycznia 2015 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Advicom – spółki celowej IT z grupy Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Marek Woźny jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Gdańskiej.