Marcin Dudek nowym kierownikiem CERT Polska
"Rozwój kompetencji sektorowych zespołów cyberbezpieczeństwa to wyzwanie, które przynosi NIS2" - mówi dotychczasowy szef.
Sebastian Kondraszuk i Marcin Dudek.
Obowiązki szefa CERT Polska przejmie 1 grudnia br. Marcin Dudek. Natomiast Sebastian Kondraszuk, dotychczasowy szef tego zespołu, obejmie nowoutworzoną funkcję architekta współpracy sektorowych CSIRT-ów.
Marcin Dudek pracuje w CERT Polska od pięciu lat. Zajmował się tu do tej pory koordynacją analizy zagrożeń APT i bezpieczeństwem systemów przemysłowych. Wcześniej zdobywał doświadczenie w reagowaniu na incydenty komputerowe w firmach z sektora prywatnego, jak i w instytucjach państwowych, w szczególności w obszarze cyberbezpieczeństwa obiektów jądrowych.
Przed przejściem do CERT Polska był specjalistą ds. bezpieczeństwa systemów sterowania przemysłowego w Narodowym Centrum Badań Jądrowych (2017 – 2022), specjalistą ds. bezpieczeństwa w IT/OT w PGNiG (2018 – 2019) oraz w ComCERT (2015 – 2018).
Sebastian Kondraszuk na nowym stanowisku architekta współpracy międzysektorowej będzie pobudzanie współpracy CSIRT-ów (zespołów reagowania na incydenty bezpieczeństwa komputerowego) sektorowych zgodnie z wymogami unijnej dyrektywy NIS2.
„Rozwój kompetencji sektorowych zespołów cyberbezpieczeństwa to wyzwanie, które przynosi NIS2. Moje nowe zadania mogą w istotny sposób przyczynić się do podniesienia poziomu cyberbezpieczeństwa w obszarach, które tego wsparcia wymagają. W nowej roli zamierzam wykorzystać wszystkie dostępne mi zdolności i narzędzia” – zapowiada Sebastian Kondraszuk, dotychczasowy szef CERT Polska.
Sebastian Kondraszuk z CERT Polska związany jest od ponad dziewięciu lat. Pracami zespołu kierował przez ostatnie trzy lata.
Podobne aktualności
Przestępcy wykorzystali wizerunki 121 znanych osób w Polsce
Na liście są politycy, biznesmeni, dziennikarze… NASK ostrzega przed deepfake'mi.
Polskie instytucje rządowe celem ataku prorosyjskiej grupy
CERT Polska zaleca administratorom, by sprawdzili, czy w ich organizacji doszło do ataku. Opisuje jak on przebiega.
180 tys. luk i błędów w instytucjach publicznych w Polsce
CERT Polska wysłał ponad 1,7 tys. powiadomień o podatnościach w systemach przemysłowych.