Nowy oddział będzie odpowiadać m.in. za kontrolę zakupów i jakości oraz za inspekcje wraz z konsolidacjami przesyłek. Jak zapewnia Manta, pozwoli to na wielkie oszczędności i znacznie poprawi efektywność operacji logistycznych. W tym celu producent podpisał umowę z jednym z przewoźników morskich i lotniczych.  Firma poinformowała także, że rozwija dział R&D. Zatrudniono pięciu inżynierów z – jak zapewniono – dużym doświadczeniem zdobytym od największych chińskich producentów, mających swe centra w okolicach Futian.

W nowym biurze pracuje łącznie 15 osób na powierzchni 500 mkw. Na 200 mkw utworzono  showroom, wyposażony w kompletny system inteligentnego domu sterowany z pomocą smartfona lub tabletu z aplikacją Manta Home. Częścią biura w Shenzhen jest także centrum fotograficzne o powierzchni 50 mkw., wyposażone w profesjonalny sprzęt do fotografowania i obróbki cyfrowej zdjęć produktów.

Prezes Manty, Bogdan Wiciński, poinformował, że pracował nad tym projektem przez ostatnio 12 miesięcy.

– Jest to najwyższy czas, by zrealizować nasze marzenia, by polska firma zaczęła ekspansję międzynarodową na nieosiągalnych do tej pory rynkach – mówi prezes.

Dodaje, że Manta przeprowadziła integrację firmware’u na urządzeniach mobilnych. Ma to być według niego początek wejścia na ścieżkę ekspansji firmy pod hasłem 'Sky is the limit’.