Nowa linia notebooków wprowadzonych na rynek przez firmę Acer to Travel Mate 610. Notebooki wyposażone są we wbudowany napęd CD-ROM, CD-RW lub DVD-ROM, natomiast napęd dyskietek 3,5 cala instalowany jest na życzenie klienta jako zewnętrzna stacja typu hot-plug. Komputery wyposażono w procesor Pentium III Mobile 800 MHz lub 1 GHz, 128 MB pamięci RAM rozszerzalnej maksymalnie do 512 MB. Obraz wyświetlany jest na 14,1-calowym ekranie z matrycą TFT dzięki karcie graficznej ATI Rage Mobility-M1 12 VRAM DualView. Notebooki mają też wbudowaną kartę muzyczną Crystal Sound 3D PCI zgodną z SB Pro i MS Direct Sound, kartę sieciową Ethernet (opcjonalnie mogą mieć również kartę Wireless LAN) oraz modem 56K.
Obudowa notebooka wykonana jest z włókna szklanego i pokryta wytrzymałymi stopami magnezu, co zabezpiecza komputer przy uderzeniach i ewentualnym upadku. Umieszczony w obudowie system DASP zabezpiecza przed przenoszeniem się wibracji z dysku na obudowę komputera. Notebooki zasilane są akumulatorami Li-Ion (można podłączyć dwa akumulatory), które pozwalają na 2,5 godziny pracy.
Zabezpieczenie przed niepowołanym dostępem do sieci zapewnia Wireless Trust – rozwiązanie składające się z czytnika SmartCard oraz zintegrowanego z nim oprogramowania PlatinumSecret. Dane kodowane są na poziomie BIOS-u, a nie systemu operacyjnego. Dzięki wykorzystaniu dysków IBM standardową opcją jest szyfrowanie zawartości twardego dysku – uniemożliwia to odczytanie danych nawet po wymontowaniu dysku z komputera.
Travel Mate 610 dostraczany jest również z oprogramowaniem PC-cillin 98, PC-Doctor, Recovery CD oraz systemem operacyjnym Windows 2000 Professional PL lub Windows Me PL.
Cena netto modelu z procesorem 900 MHz wynosi 10 199 zł. Komputer objęty jest trzyletnią gwarancją w kraju i roczną międzynarodową. Dystrybutorami sprzętu Acer w Polsce są Tech Data oraz Action.