Magdalena Jagiełło objęła stanowisko prezesa zarządu Zmorph, fimy zajmującej się tworzeniem drukarek 3D. Jej głównym zadaniem będzie realizacja strategii spółki. Najważniejszym celem jest zwiększenie sprzedaży urządzeń wrocławskiej firmy klientom z branży przemysłowej.

Długofalowo spółka chce stworzyć własny ekosystem druku 3D, obejmujący sprzęt, oprogramowanie i materiały do druku 3D.

Globalne aspiracje

Jak twierdzi nowa szefowa, Zmorph ma globalne aspiracje, by dotrzeć do odbiorców na całym świecie.
Obecnie sprzedaje swoje urządzenia w 120 krajach. Większościowy pakiet należy do firmy inwestycyjnej Warsaw Equity Group (WEG).

Zmiany w spółce

Objęcie stanowiska prezeski przez Magdalenę Jagiełło to element szerszych zmian w Zmorph. W 2020 r. spółka przejęła 3D Printers, właściciela marki HBOT. To według wrocławskiego producenta kolejny krok by stać się ważnym graczem w segmencie druku przemysłowego 3D.

Pod koniec zeszłego roku spółka przeprowadziła również rebranding marki, wprowadzając nową strategię marketingową i komunikacyjną.

Kobieta biznesu

Magdalena Jagiełło do niedawna stała za sterami spółki Final, która specjalizuje się w usługach tłoczenia profili aluminiowych. Była członkiem zarządu grupy Yawal, do której należy Final. W ciągu 5 lat od wdrożenia przez Jagiełło nowej strategii w Finalu, zyski EBITDA wzrosły o ponad 100 proc.

W 2015 r. Magdalena Jagiełło zajęła 8. pozycję w rankingu “100 Kobiet Biznesu”, w kategorii firm o przychodach ze sprzedaży powyżej 50 mln zł. W latach 2016 – 2018 była klasyfikowana w pierwszej 20 rankingu.