Z początkiem września Maciej Mączyński objął stanowisko Head of Sales CEED (Central and Eastern Europe Display). Jest to jednostka odpowiedzialna za sprzedaż monitorów LCD, ekranów wielkoformatowych LCD i LED oraz telewizorów hotelowych. Maciej Mączyński na nowym stanowisku podlega bezpośrednio centrali w Londynie. Będzie odpowiadał za 19 rynków europejskich.

Nowy dyrektor w Samsungu ma ponad 25-letnie doświadczenie na rynku IT m.in. w obszarze rozwoju biznesu i sprzedaży. Ostatnie 5 lat spędził w Dell Technologies jako Regional Sales Director CEE, gdzie odpowiadał za rozwój działu usług w Europie Środkowej i Wschodniej.

Wcześniej, od 2005 r., zajmował różne stanowiska w APC, w tym District Managera oraz Country Managera. Po przejęciu firmy przez Schneider Electric w 2012 r. awansował na ITB Vice President oraz Director ITB BFO Global Program. Karierę zawodową rozpoczął w Optimusie i NCR Poland, gdzie odpowiadał za sprzedaż.

Maciej Mączyński ma tytuł magistrem ze specjalizacją organizacja i zarządzanie przedsiębiorstw oraz dyplom Executive MBA Szkoły Głównej Handlowej/University of Minessota.