Maciej Piotr Kowalski jest partnerem inwestycyjnym w MCI Management. Do rady nadzorczej spółki wszedł w końcu ub.r. Ma duże doświadczenie w zakresie zarządzania, zdobyte zarówno w bankowości inwestycyjnej, dużych korporacjach, jak i konsultingu. Przeprowadzał i nadzorował szereg transakcji przejęć i połączeń w Polsce i Europie w różnych sektorach, w tym tych kluczowych dla ABC Daty, jak informatyka, telekomunikacja, e-commerce, a także na rynku dystrybucyjnym.

–  Nowo utworzone stanowisko w zarządzie ABC Daty to wyjście naprzeciw planom rozwojowym spółki – wyjaśnia Ulrich Kottmann, przewodniczący rady nadzorczej.

W ABC Dacie od kilku miesięcy rozbudowywany jest zespół zarządzający. Poszerzenie kompetencji i wzmacnianie zespołu to jeden z celów strategicznych spółki na 2015 rok.

Maciej Piotr Kowalski ma blisko 10-letnie doświadczenie w bankowości inwestycyjnej i firmach konsultingowych. W latach 2008-2010 oraz 2011-2014 współpracował z firmą doradztwa transakcyjnego CAG. Prowadził transakcje w sektorach telekomunikacji, internetowym, e-commerce, dystrybucji, handlu detalicznego, infrastruktury, przemysłowym, spożywczym, energii odnawialnej, takie jak sprzedaż pakietu większościowego Polish Energy Partners (dewelopera i operatora elektrowni wiatrowych) spółce Polenergia. W latach 2010-2011 jako M&A Manager w Orange Polska zajmował się koordynacją projektów fuzji i przejęć. Był członkiem zespołu odpowiedzialnego za sprzedaż Emitela (operatora infrastruktury radiowo-telewizyjno-telekomunikacyjnej). Karierę zawodową rozpoczął w Deloitte.

Maciej Kowalski ukończył Szkołę Główną Handlową na kierunku Finanse i Bankowość oraz studia doktoranckie w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej.

Do zmian doszło także w radzie nadzorczej ABC Daty. Ireneusz Dąbrowski, były wieloletni szef Tech Daty w Polsce i regionie, który w kwietniu br. został powołany do rady, został jej wiceprzewodniczącym. Dotychczasowy wiceprzewodniczący, Mirosław Godlewski, objął funkcję członka rady nadzorczej.