NFQ Technologies, litewska firma software’owa, zarejestrowała oddział w Krakowie. W ciągu najbliższych kilku lat planuje zatrudnić u nas ok. 100 specjalistów. Na początek załoga liczy ok. 20 osób.

Obecnie zespoły NFQ liczą ok. 800 fachowców. Firma ma już zagraniczne oddziały w Singapurze, Wietnamie, Niemczech. Powstała w 2002 r. jako partnerstwo niemieckich przedsiębiorców i litewskich inżynierów.

NFQ tworzy m.in. platformy e-commerce, ma w portfolio także wdrożenia chmurowych systemów ERP w przemyśle, oferuje BI & data science, rozwiązania dla sektora bankowego, usługi infrastrukturalne AWS. Główni klienci są w sektorach turystycznym, e-commerce i retail, w transporcie I logistyce.

Polscy specjaliści zajmą się realizacją projektów dla obecnych klientów firmy. Do krakowskiego oddziału NFQ zamierza pozyskać programistów, m.in. ze znajomością  JVM, C#/.NET, +Javascript i in., ludzi od zarządzania projektami, od analizy danych, inżynierów infrastruktury oprogramowania.

Jak twierdzi CEO NFQ Paulius Insoda, decyzja o ekspansji w Polsce wynikała głównie z bardzo wysokich kompetencji i dużej wydajności pracy polskich inżynierów, sporej liczby uczelni technicznych, doskonałej jego zdaniem infrastruktury do prowadzenia biznesu, a także potrzeb klientów firmy, którzy oczekiwali lokalnego wsparcia.