Suse ogłosiło plany współpracy ze szwedzkim funduszem inwestycyjnym EQT, które przejmie ten biznes od Micro Focus za 2,54 mld dol. Finalizacja transakcji jest spodziewana na początku 2019 r.

Dostawca rozwiązań open source dla sektora przedsiębiorstw zapowiada kontynuowanie działalności jako samodzielna firma. Będzie koncentrować się na rozwiązaniach linuksowych oraz nowych grupach produktów. Deklaruje, że umowy partnerskie, oferta usługowa i produktowa czy wsparcie aktualnych projektów pozostaną bez zmian.

Suse należy do Micro Focus od 2014 r., specjalizując się w oprogramowaniu open source dla infrastruktury zdefiniowanej programowo (SDI) oraz w rozwiązaniach do dostarczania aplikacji. Ostatnio generowało rocznie ponad 300 mln dol. obrotów i blisko 100 mln dol. zysku operacyjnego.

Przedstawiciel EQT zauważa, że Suse kontrolowane przez europejski podmiot może zyskać wskutek konfliktu handlowego między USA a Europą, bo klienci biznesowi cenią infrastrukturę dostarczaną przez firmy ze Starego Kontynentu. Konkurentem jest amerykański Red Hat.