Projektor z układem optycznym DLP umieszczono w ruchomej podstawce tabletu. Można zmieniać jego położenie w zakresie 180 st. Umożliwia wyświetlanie obrazu o przekątnej do 70 cali.

Yoga Tab 3 Pro posiada 10,1-calowy ekran QHD (2560 x 1600 pikseli) IPS. Zagęszczenie pikseli na matrycy wynosi 299 ppi. Tablet ma 4 głośniki marki JBL z Dolby Atmos rozmieszczonych w formie soundbaru.

W urządzeniu zainstalowano czterordzeniowy procesor Intel Atom x5-Z8500 taktowany z częstotliwością od 1,44 do 2,24 GHz, 2 GB RAM oraz 32 GB wbudowanej pamięci. Można ją powiększyć o 128 GB kartą mikro-SD. Tablet ma moduł Wi-Fi w standardzie 802.11 a/b/g/n/ac oraz modem 4G LTE, jak również złącze mikro-USB z funkcją OTG.

W nowej Yodze zastosowano rozwiązanie AnyPen, która pozwala nanosić ręczne notatki na ekranie z pomocą dowolnego przedmiotu, jak długopis, klucz, łyżeczka, spinka do włosów, czy marchewka bez obawy o uszkodzenie powłoki ekranu. Obraz tworzony z pomocą AnyPen można w trakcie jego tworzenia wyświetlać na ścianie za pomocą projektora.

W pakiecie oprogramowania jest McAfee oraz aplikacja Evernote do tworzenia notatek, a także Smart Windows 2.0, która umożliwia otwarcie dwóch okien z działającymi aplikacjami przy jednoczesnym działaniu trzeciej aplikacji w tle.

Cena: ok. 2499 zł.