Docelowo usługa Connect ma zapewnić globalny roaming mobilnego szerokopasmowego dostępu do Internetu. Firma zapowiada także, że koszt Connect będzie na lokalnych rynkach konkurencyjny. Dodatkowo będzie można skorzystać z usług big data i cloud dostarczanych przez Lenovo. Do uruchomienia usługi nie będzie potrzebna karta SIM, bo technologia będzie wbudowana w nowe smartfony, tablety i laptopy Lenovo. Aplikacja Connect ma pokazywać ceny dostępu do Internetu w danym kraju.

Usługa ma być najpierw uruchomiona w Chinach na wybranych urządzeniach, ale także już w pierwszym kwartale 2016 będzie można z niej skorzystać na wybranych modelach laptopów ThinkPad w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Dostawca podkreśla wykorzystanie kanału partnerskiego w pozyskiwaniu klientów Connect.

Lenovo nie ma zamiaru inwestować w sieci mobilne, działając jako MVNO (Mobile Virtual Network Operator) wykorzystujący infrastrukturę lokalnych operatorów komórkowych. Usługa dostępowa będzie kupowana przez użytkowników bezpośrednio od Lenovo.

Start Lenovo Connect został ogłoszony wczoraj na Kongresie Mobile World w Barcelonie.