W tym roku spotkanie miało wyjątkową oprawę ze względu na uroczystość Think30, czyli hucznych obchodów 30-lecia legendarnych marek ThinkPad oraz ThinkSystem.

Gospodarz spotkania – Wojciech Zaskórski, General Manager w Lenovo Polska – zabrał gości w sentymentalną podróż po bogatej, trzydziestoletniej historii serii Think i zachęcił do spojrzenia w najbliższą przyszłość, która tworzy się na naszych oczach. Przykładem była prezentacja najnowszego ThinkPada X1 Fold 16 1. generacji – przełomowego laptopa Lenovo z elastycznym ekranem.

Lenovo NTP 22 Tomasz Klewinowski
Tomasz Klewinowski, dyrektor kanału partnerskiego w Lenovo Polska, opowiedział m.in. o programie motywacyjnym dla partnerów.

Tomasz Klewinowski, SMB & Channel Director w Lenovo Polska, zaprezentował wartości, kierunki i rozwój kanału partnerskiego w strukturze One Channel. Przedstawił zmiany, które zaszły w programie w ostatnim roku, zapraszając na scenę osoby odpowiadające za relacje z poszczególnymi segmentami rynku. Wskazał również wartości, które kierowały zmianami:

– W zmiennym i niepewnym środowisku dążenie do stabilności i przewidywalności jest ważną wartością. Kierujemy się nią tworząc inicjatywy w programie partnerskim Lenovo, którego kluczowymi składowymi są m.in. dostęp do wiedzy i najnowszych technologii, wsparcie marketingowe i techniczne oraz bonusy korzystnie wpływające na współpracę z partnerami, czyniąc ją przyjemniejszą – mówił Tomasz Klewinowski, dyrektor kanału partnerskiego w Lenovo Polska.

Podczas prezentacji szef kanału partnerskiego opowiedział o programie motywacyjnym oraz nagrodach przyznawanych partnerom, dystrybutorom i kontrahentom za realizację poszczególnych planów.

Tomasz Szewczak, Commercial Notebooks 4P Managera w Lenovo Polska, przedstawił zalety nowych urządzeń biznesowych.

W prelekcji Tomasza Szewczaka, Commercial Notebooks 4P Managera w Lenovo Polska, szczególną uwagę poświęcono pełnemu portfolio notebooków biznesowych Lenovo na 2022 rok.

Tomasz Szewczak przedstawił filary produktów ThinkPad, którymi są użyteczność, innowacyjność i legendarna jakość oraz wytrzymałość, na których budowane są kolejne innowacyjne notebooki Lenovo. Uczestnicy mieli okazję poznać najważniejsze cechy, zalety najnowszych urządzeń marki, m.in. laptopów ThinkPad X1 Carbon 10. generacji czy ThinkBook Plus 3. generacji, poznając dokładniej rozwiązania takie jak ThinkPad Privacy Guard, EyeSafe, nowe panele OLED czy najnowszej generacji podzespoły.

– W trzydziestą rocznicę marki ThinkPad możemy zaprezentować naszym partnerom tak niezwykle interesujące i innowacyjne notebooki, które mogą pochwalić się nie tylko najwydajniejszymi podzespołami, ale także unikatowymi dla Lenovo rozwiązaniami i usługami. Nasze portfolio nieustannie uzupełniamy również o akcesoria takie jak urządzenia z serii Lenovo Go, które stanowią odpowiedź na aktualne potrzeby pracowników zdalnych – powiedział Tomasz Szewczak, Commercial Notebooks 4P Manager w Lenovo Polska.

Adam Tyszkiewicz, Senior Communication Manager i Łukasz Rutkowski, DT / WKST / VIS 4P Manager w Lenovo Polska, przybliżyli rozwiązania ThinkCentre.

Podczas tegorocznej edycji Lenovo New Product Training nie zabrakło panelu dedykowanego rozwiązaniom stacjonarnym. Łukasz Rutkowski, DT / WKST / VIS 4P Manager w Lenovo Polska, podkreślił, jak istotną rolę w portfolio Lenovo wciąż odgrywają urządzenia z serii ThinkCentre – w tym komputery All-in-One, modułowe ThinkCentre TIO oraz szeroka gama monitorów ThinkVision. Łukasz Rutkowski przedstawił najnowsze produkty z tych serii – m.in. ThinkCentre Neo 50s, AiO ThinkCentre Neo 50a 24 czy monitor ThinkVision P27h-30 wraz z najnowszymi rozwiązaniami i technologiami, które zostały w nich zaimplementowane.

– Ciągły rozwój rozwiązań stacjonarnych Lenovo udowadnia, jak innowacyjna jest ta marka. To kolejny raz, kiedy to możemy pochwalić się jeszcze większymi usprawnieniami w całym segmencie ThinkCentre, począwszy od dostosowania designu do nowocześniejszych przestrzeni, przez zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników, aż po rozwiązania smart czy przyjazne środowisku opakowania. Modernizacji nie ominęła także seria monitorów ThinkVision, pośród których znalazła się nowość w postaci modelu P40w-20 – pierwszy na świecie monitor zaprojektowany pod Intel vPro – mówił Łukasz Rutkowski, DT / WKST / VIS 4P Manager w Lenovo Polska.

Maciej Misiewicz, Workstations Business Development Manager w Lenovo Polska, zaprezentował stacje robocze.

Ważną częścią spotkania były również rozwiązania dla profesjonalistów związanych z branżą kreatywną. Maciej Misiewicz, Workstations Business Development Manager w Lenovo Polska wskazał najważniejsze zalety stacji roboczych z rodziny legendarnej marki ThinkPad takie jak modele P14s, 16s czy ThinkPad P16.

Do kluczowych cech stacji roboczych należą przede wszystkim tworzenie tych rozwiązań, zgodnie z potrzebami klienta, „szycie na miarę”, w zależności od przeznaczenia urządzenia. Maciej Misiewicz zaprezentował również desktopowe stacje robocze ThinkStation P360 Ultra, P620 jak również najważniejsze certyfikaty, dzięki którym praca na urządzeniach profesjonalnych z serii Think spełnia wszystkie istotne z punktu widzenia projektantów, architektów czy innych branż kreatywnych certyfikacje.

W trakcie prezentacji zostały również omówione kluczowe globalne współprace, przy których stacje robocze stanowią serce technologii marek takich jak: Aston Martin, Ducati czy Formuła 1.

Po wszystkich prezentacjach odbył się konkurs z pytaniami z całodniowej serii prelekcji. Zwieńczeniem spotkania był wykład prowadzony przez Macieja Kaweckiego, prorektora ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie i prezesa Instytutu Lema, który opowiedział o najbardziej przyszłościowych startupach rozwijających technologię diagnostyczną, minerałów z grupy perowskitów, związaną z bezpieczeństwem jazdy samochodem czy przyszłości metaversum.