przenośne (PJ X3131, PJ X3241N); charakteryzują się niewielkimi wymiarami i łatwością przemieszczania (ważą tylko 1,8 kg, a ich wielkość jest porównywalna do wielkości kartki formatu A4); umożliwiają dokonywanie projekcji za pomocą pamięci USB lub bezpośrednio iPada.

projektory o superkrótkiej ogniskowej (najkrótszej w swojej klasie), z projekcją pionową (PJ WX4130, WX4130N): charakteryzują się niewielkimi wymiarami i niewielką wagą (3 kg). Projektory można z łatwością transportować; mogą być umieszczone w odległości 11,7 cm od ściany i odtwarzać obrazy w pozycji pionowej o przekątnej do 80 cali.

Występują także w wersji 3D Ready (opcjonalne okulary 3D do oglądania prezentacji w technologii trójwymiarowej).

Rozdzielczość obrazu (do WXGA 1280×800) i 2500 lumenów sprawia, że w przeciwieństwie do projektorów kieszonkowych, zawsze działa bez zarzutu. Funkcja korekcji koloru ściany pozwala wyświetlić naturalny obraz na powierzchni innej niż biała, w tym również na zielonej tablicy szkolnej.

Projektor ma wejście HDMI do połączenia z odtwarzaczami DVD i Blu-ray, a także DVI i USB. Wersja sieciowa PJ WX4130N zapewnia łączność bezprzewodową i umożliwia prowadzenie prezentacji z iPada. Za pomocą aplikacji Ricoh Tamago Presenter, projektor może być zintegrowany z iPadem, co pozwala na prezentację z tabletu i dzielenie się materiałami z pozostałymi użytkownikami iPadów.

Projektory charakteryzuje niskie zużycie energii. W trybie czuwania zużycie energii spada do zaledwie 0,17 W. Dalsza oszczędność kosztów może być zapewniona poprzez wybór trybu Eco mode, który zmniejsza intensywność wyświetlania i zużycie energii o 25%.

Pionowa konstrukcja i zaawansowane połączenia sieciowe rozszerzają możliwości wykorzystania tych urządzeń – na przykład w rozwiązaniach Digital Signage.