Fundusz Thoma Bravo rozmawia z Intelem oraz TPG – większościowym udziałowcem McAfee – w sprawie przejęcia spółki. Cena może znacznie przekroczyć wycenę firmy z 2016 r., tj. 4,2 mld dol. – informuje CNBC. Dwa lata temu McAfee odłączyło się od Intela. TPG objął 51 proc. udziałów, Intel pozostał dużym mniejszościowym udziałowcem. Pakiet akcji ma również Thoma Bravo. W 2010 r. Intel kupił McAfee za 7,6 mld dol.

W listopadzie br. pojawiła się informacja, że Thoma Bravo negocjuje przejęcie Symantec'a.

Jeżeli zdecyduje się na McAfee, Symantec najpewniej nie zmieni właściciela. Według CNBC sprawy nie są jednak przesądzone. Trudno na tym etapie powiedzieć, czy dojdzie do zawarcia umowy z McAfee. Przejęcie mogłoby być jednak korzystne dla tej firmy, gdyż z jednym silnym właścicielem łatwiej wypracować klarowną strategię – wynika z komentarzy.

W połowie br. z McAfee rozstał szef globalnego kanału partnerskiego, Richard Steranka. Zwolniono kilkunastu dyrektorów. Został powołany nowy prezes John Giamatteo i chief revenue officer, który ma rozwinąć sprzedaż w sektorze przedsiębiorstw.

Fundusz Thoma Bravo koncentruje w swoich rękach coraz więcej firm specjalizujących się w bezpieczeństwie cyfrowym. Niedawno zapowiedział zakup spółki Imperva za 2,1 mld dol.