Oferta jest skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw, a także do firm mikro, które w poprzednim roku finansowym miały co najmniej 1 mln euro obrotów i od 3 lat prowadzą księgowość w formie ksiąg rachunkowych (lub działają krócej na rynku i mają księgę rachunkową od początku). Eksperci współpracujący z KSU przeprowadzą w firmie audyt finansowy (analiza przychodów i kosztów, analiza rynku, analiza wskaźnikowa), rachunkowy (m.in. weryfikacja zasad i systemu rachunkowości,  ocena istotnych operacji gospodarczych), a także audyt podatkowy i prawny.
Program ma charakter pilotażowy do 2011 r. Jeśli spotka się z zainteresowaniem przedsiębiorców, zostanie włączony na stałe do katalogu usług KSU. PARP, która nadzoruje KSU, zapowiedziała również uruchomienie darmowego doradztwa dotyczącego ekologii.

Krajowy System Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw działa od 1996 r. Zrzesza ok. 200 organizacji wyspecjalizowanych w świadczeniu różnego rodzaju usług dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą. Obecnie KSU ma 111 punktów konsultacyjnych oraz 154 inne lokalizacje, w których prowadzone są dyżury.

Punkty Konsultacyjne udzielają informacji m.in. dotyczących pożyczek, szkoleń, doradztwa, zasad korzystania z pomocy publicznej oraz w sprawach administracyjnych i prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dotychczas KSU pełnił przede wszystkim funkcje informacyjne, PARP chce wprowadzić więcej usług doradczych.

Więcej na stronie: http://ksu.parp.gov.pl/pl.