Software Mind zamierza kontynuować strategię przejęć. W tym roku chce sfinalizować co najmniej jedną inwestycję – poinformował PAP Biznes prezes Grzegorz Młynarczyk.

Celem przejęć jest poszerzenie oferty i rozwój na strategicznych rynkach, takich jak Ameryka Północna (gdzie spółka generuje połowę przychodów) oraz zachodnia Europa. Jako interesujące obszary inwestycji i rozbudowy portfolio szef firmy wskazuje biotechnologię, life science, usługi finansów, Software Mind rozgląda się także za podmiotami z sektora TMT. Inwestuje w AI.

Spółka należąca do Grupy Ailleron w ostatnich latach sfinalizowała kilka transakcji, m.in. w obu Amerykach, a także w Polsce, Rumunii i Mołdawii. Ostatnio, w marcu br., zawarła umowę zakupu amerykańskiej spółki Prosoft za ponad 40 mln dol.

Jak zauważa prezes, na amerykańskim rynku po masowych zwolnieniach „powoli sytuacja za zaczyna zmierzać w pozytywnym kierunku”. Dla odmiany w Europie trwa spowolnienie w Niemczech i póki co nie widać sygnałów znaczącej poprawy.

W 2023 r. Grupa Software Mind odpowiadająca w ramach Grupy Ailleron za segment Technology Services osiągnęła sprzedaż ok. 390,5 mln zł, co oznacza wzrost o 13 proc. wobec 2022 r. Zysk operacyjny wyniósł 48,9 mln zł (spadek marży o 3 pkt).