Webcon, dostawca platformy do automatyzacji i zarządzania procesami biznesowymi, otworzył nowe biuro w Portugalii. Deklaruje, że przyspiesza ekspansję za granicą, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na technologie klasy low-code. Zdecydował o rozbudowie struktur odpowiedzialnych za międzynarodowy rozwój biznesu.

Oddział Webcona w Portugalii poprowadzi Hugo Soares, nowy Director of SDR EMEA. Będzie odpowiedzialny za wzrost firmy na najważniejszych rynkach regionu. Stworzy zespół SDR (Sales Development Representatives), którego celem będzie wsparcie sprzedaży do nowych klientów w EMEA.

Hugo Soares dołączył do polskiego dostawcy po 8 latach pracy w portugalskiej firmie OutSystems, dostawcy platformy low-code. Odpowiadał za kierowanie zespołami EMEA Sales Development, a później zespołami sprzedaży SMB EMEA. Wcześniej zdobywał doświadczenie m.in. w Oracle’u, Symantecu i Dellu.

„Jego olbrzymie doświadczenie w budowaniu i zarządzaniu zespołami sprzedażowymi będą cennym wzmocnieniem i pomogą nam w realizacji ambitnej strategii rozwoju międzynarodowego” – komentuje Łukasz Wróbel, wiceprezes Webcona.

Krakowska firma w minionych latach inwestowała w sieć partnerską za granicą, w szczególności w USA, Kanadzie, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Szwecji, Rumunii i w Niemczech. Obecnie w sieci partnerskiej działa według firmy ponad 70 integratorów. W 2021 r. Webcon osiągnął 36,2 mln zł przychodów ze sprzedaży, o blisko 10 mln zł więcej (+35 proc. r/r) niż w 2020 r.

Światowy rynek low-code według analityków Gartnera ma na koniec 2023 r. osiągnąć wartość blisko 27 mld dolarów, czyli niemal 20 proc. więcej niż rok temu. Największym segmentem wartym blisko 10 mld dol. są te umożliwiające tworzenie software’u niemal bez konieczności programowania.